Čo je infra fólia

Samoregulačná infra fólia KS-25 PTC

inovatívne riešenie vykurovania


  • Spoločnosť Fibonacci s.r.o. prináša na slovenský trh inovatívnu technológiu
  • Je to prvá infra fólia 3.generácie na slovenskom trhu, ktorá vďaka svojim patentovým inováciam znižuje spotrebu a zvyšuje životnosť vykurovania.
  • Vďaka týmto patentom je fólia zdrojom čistého, zdravého a príjemneho tepla v každej domácnosti a ekonomicky výhodným riešením s nízkymi prevádzkovými nákladmi.
  • Flexibilita fólii spočíva v použití ako podlahové, tak stropné a stenové vykurovanie.

 


infra vykurovacia folia KS-25 PTC

infra folia KS 25-PTC

KS

Juhokórejská spoločnosť KS-Korea vyvinula 3.generáciu fólie KS-25 PTC pre rastúce potreby trhu. Dôraz kladený na efektivitu, ekológiu a bezpečnosť si vyžiadal, aby ju bolo možné použiť v špecifických podmienkach. Infra fólia je hrubá 0.338mm a je vyrobená pomocou technológie známej, ako PTC, (pozitívny teplotný koeficient).

 

vykurovacia infra folia KS-25 PTC

infra folia KS-25 PTC

PTC Inak povedané pozitívny teplotný koeficient. PTC fólia umožňuje  realizovať ekonomické a bezpečné systémy, pričom je úspornejšia oproti iným typom vykurovania až o 27%. Unikátna technológia spája uhlíkové vlákna, čím sa zabezpečila maximálna účinnosť až 98%. Infrakúrenie pracuje ideálne pri vlhkosti stien do max. 15%.

Systém je s nízkymi investíciami a jednoduchou montážou vhodným riešením, ako hlavné a zároveň úsporné a zdravé vykurovanie.


Infračervená energia

vykurovacia infra folia KS-25 PTC

infra folia KS-25 PTC

je formou tepelnej energie, v protiklade k iným energetickým formám nevyužíva ako transportné médium okolitý vzduch, ale z 80% priamo okolité telesá. Od týchto predmetov sa potom druhotne ohrieva vzduch v miestnosti, čo predstavuje v konečnom dôsledku iba 20%.

Výkon fólie KS-25 PTC sa skladá z dvoch zložiek

  • 1.tepelná zložka: fólia vyrába teplo, ako aj odporové káble. Tepelná zložka tvorí približne 30% výkonu.
  • 2.infra zložka: Nahrieva všetky predmety, steny, nábytok aj ľudský organizmus. Výkon infračervenej zložky tvorí 70% výkonu.

KS-25  PTC

je samoregulačná fólia, ktorá využíva schopnosti regulácie teploty a tým aj príkonu.  Pri nízkej teplote je uhlík rozptýlený a polymér tvorí množstvo vodivých spojov, pričom vnútorný odpor je nízky. Privedením  prúdu zvyšuje svoju teplotu a začína využívať schopnosť PTC (pozitívny teplotný koeficient), ktorá uhlíkové spojenia postupne odpája a zvyšuje vnútorný odpor.

Vykurovacie folie - popis

Vykurovacie folie KS-25 PTC sú v podstate dve polyesterové fólie, teplom laminované k sebe. Medzi fóliami sú po oboch stranách uložené v celej dĺžke medené pásky s postriebreným – vodiče (tzv. zbernice). Naprieč medzi zbernicami je sieťotiskom nanášaný vykurovací prvok v podobe prášku z homogenizovaného grafitu. Pásky sú medzi zbernicami zapojené paralelne a je medzi nimi medzera, preto sa dajú fólie strihať každých 25cm dĺžky a napriek tomu je plošný príkon aj prevádzkové napájanie stále rovnaké.

Táto technológia zaisťuje rovnomerné rozloženie teplôt do celej plochy. Úplna väčšina systémov podlahového, stenového alebo stropného vykurovania pracuje s teplotami cca 42-45-60°C .

Vrstvy infra folie KS-25 PTC

Vrsty infra folie KS-25 PTC

Popis jednotlivých vrstiev:

  1. Uhlíková samoregulačná vyhrievacia vrstva
  2. medený pásik
  3. vrstva striebra
  4. 5. Ochranná laminovacia fólia

V praxi: fólia zvyšovaním svojej teploty,  znižuje  svoj výkon, až do 25%. Tým maximálne obmedzuje možnosť prehrievania podlahy - Grafy a popis samoregulačnej fólie.


Technické špecifikácie KS-25 PTC

Technický list infra folie KS-25 PTC

Kontaktujte Nás

Comments are closed.

Facebook
Google+
YouTube